وکیل در کرج | وکیل طلاق در کرج, وکیل پایه یک در کرج

وکیل صیغه عقد موقت

 صیغه عقد موقت

 

امروز برخی از والدین برای شناخت بیشتر بین دختر و پسر خود اقدام به صیغه موقت میکنند که بعد از شناخت حاصل شده آن را دائم میکنند.برای آگاهی از شرایط آن می توانید با وکیل صیغه عقد موقت صحبت کنید. بروی وکیل در کرج کلیک کنید.در بیشتر موارد هم آقای به دوراز چشم همسر اول خود اقدام به عقد موقت با خانمی می کند که این عواقب بسیاری برای خانم ها در بردارد که ما به چند نکات آن در مطلب وکیل در کرج اشاره کرده ایم.

 

وکیل صیغه عقد موقت

 

عقد موقت که نام دیگرش عقد منقطعه  است نوعی زاازدواج است که در آن عقد ازدواج برای مدت معین ومحدودی با مهریه ای معلوم و معین بین زن و شوهر بسته میشود و تا پایان رابطه زوجیت خود به خود منقضی میشود.

مشخص کردن مقدار مهریه،قبل از جاری شدن صیغه ازدواج موقت،به صحیح برگزار کردن این نوع ازدواج کمک شایانی می کند.درخواست نکردن مهریه توسط زن بازهم به جاری شدن صیغه ازدواج موقت کمکی نمی کندو لذا لازم است که مهریه حتی به مقدار اندک برای مرد مشخص شود.

مقدار مهریه در این عقد باید به ریال بیان شود ،حتی اگر مهریه،یک شاخه گل مشخص و مغلون شود ،باید رقم ریالی یا خدمات در محضر مشخص و بیان شود تا جای هیچ شک وشبهه ای باقی نماند.

ازدواج موقت طلاق ندارد بلکه جدا شدن زن و مرد بواسطه تمام شدن عقد و یا بخشیدن مدت می باشد(مرد مدت باقی مادنده عقد را می بخشد)

طبق ماده 1113 قانون مدنی درعقد انقطاع زن حق نفقه ندارد مگر اینکه شرط شده باشد یا آنکه عقد مبنی بر آن جاری شده باشد.

حتی در صورت شرط نفقه ترک انفاق شوهر عمل مجرمانه نیست و زن تنها می تواند از دادگاه الزام به دادن نفقه را درخواست کند.

ماده 940 قانون مدنی زوجین که زوجیت آنها دائمی بوده و ممنوع از ارث نباشند از یکدیگر ارث می برند.پس مفهوم ماده آن است که در نکاح منقطه زوجین از یکدیگرارث نمی برند.

 

 

 

 

مطالب بیشتر

وکیل تمکین درکرج

وکیل کیفری

وکیل برای طلاق توافقی

مدارک برای طلاق توافقی

 

نکات کلیدی:وکیل طلاق در کرج،وکیل ملک در کرج،وکیل نفقه در کرج،وکیل در کرج ،وکیل تمکین در کرج،

شما می توانید برای گرفتن اطلاعات لازم قبل از عقد منقطه با وکیل صیغه عقد موقت اطلاعات کسب کنید و با آگاهی بیشتر در این مسیر اقدام کنید.

تماس با مشاوران ما

02632400680

09014298500

 

 

 

دپارتمان تخصصی وکالت - تلفن : 02632400680