مقالات

وکیل جهیزیه در کرج

 

جهیزیه:

 

جهیزیه درشرع به معنای مالی که هنگام ازدواج خانواده دختربه او هدیه می دهند.

در واقع آوردن جهیزیه،نشانه صمیمیت بین خانواده زن و شوهر است.از طرف دیگر برطبق قانون،زن نصف پسر ارث می برد و دادن جهیزیه به دختر راهی است برای تعدیل قانون.

جهیزیه مال دختر است که خانواده اش آنرا به او می دهند.آوردن جهیزیه به معنای انصراف از مالکیت و شریک ساختن شوهر در آن نیست.حق مالکیت زن ثابت است ولی شوهر نیز از منافع آن بهره مند می شود و می تواند به طور متعارف این اموال را استعمال کند.

اما گاهی این موارد را مرد رعایت نمی کند شما می توانید برای آگاهی بیشتر در این زمینه با وکیل در کرج تماس داشته باشید.

 

 

وکیل جهیزیه در کرج

 

در زمانی که جهیزیه زن از بین رفته باشد و اصطلاحآ،عین آن موجود نباشد،امکان مطالبه قیمت جهیزیه از زوج وجود دارد و می توان دادخواست مطالبه قیمت جهیزیه ،با جلب نظر کارشناس را به دادگاه صالح تقدیم نمود.دراین صورت می توان از یک وکیل جهیزیه در کرج برای پیگیری پرونده کمک گرفت.

تامین خواسته به معنای توقیف کردن اموال است زن می تواند دادخواست دهد تا اموال مرد را توقیف کنند تا به این ترتیب خواسته دعوا تامین شود.

بهتر است قبل از اقدام درخواست تامین خواسته حتما با یک وکیل جهیزیه در کرج مشاوره داشته باشید تا دچار گمراهی نشوید.

طبق قانون مرد حق فروش جهیزیه را ندارد.زیرا جهیزیه متعلق به زن است اما گاهی اتفاق افتاده که مرد به دلایل مختلف مظیر اعتیاد و...جهیزیه زن را می فروشد.

در این صورت مرد مسئول جبران خسارت و برگرداندن عین،یا قیمت آن است که نیاز به دادخواست حقوقی نیست.و به اتهام فروش مال غیر تحت تعقفیب قرار بگیرد.

 

مطالب مرتبط:

وکیل تلفنی در کرج

وکیل تمکین درکرج

وکیل طلاق توافقی در کرج

شماره وکیل رایگان

شما می توانید برای مشاوره با وکیل در کرج و وکلای متخصص وکیل جهیزیه در کرج با ما تماس یگیرید:

این متن توسط تولید و محتوا دیاکو تولید شده.

تماس با ما

09014298500

 

 

دپارتمان تخصصی وکالت - تلفن : 09364422550