مقالات

قرارداد کار موقت

قرارداد کار موقت 

انصافاً کدام یک از ما حین پیوستن به یک مجموعه کاری به ریزه‌کاری‌های قرارداد توجه می‌کنیم؟ اساساً تجربه نشان داده اغلب فعالان در این حوزه نسبت به جزئیات قانون کار اطلاعی ندارند.قرارداد کار عبارتست از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی کاری را برای مدت موقت یا مدت غیر موقت برای کارفرما انجام می دهد . 

اول اين سؤال مطرح است كه چرا كارفرمايان ميل به انعقاد قراردادهاي موقت كار دارند :

پاسخ در موارد زير نهفته است .

1- فرصت هاي شغلي كه با توجه به ماهيت نوع كار بصورت موقت ايجاد می شود و بعد از مدتي از بين ميرود و كارفرما براي انجام كار اين  گونه مشاغل از « قرارداد کار موقت » استفاده مي نمايد .

2- وجود مشاغل فصلي و پروژه اي كه متناسب با فصل آن و نیاز به نیروی انسانی به صورت موقت بوجود مي آيد و بعد از اتمام فصل و يا رفع زمينه آن از بين مي رود .

3-نا مطمئن بودن بازار تهيه مواد اوليه ، بازار فروش , عدم تثبيت ارز و … و ترس از اينكه مصنوعات توليد شده در  كارگاه متوقف گردد و يا اينكه كارگاه به دلائل غيرارادي بر خلاف میل کارفرما به تعطيلي كشيده شود . انعقاد قرارداد کار موقت در امور فوق امري طبيعي و لازم است .

موارد بسیاری در زمینه قرار داد از جمله قرارداد کار موقت وجود دارد که اکثر افراد از آن بی اطلاع هستند و ممکن است با ندانستن این موارد حقوقشان پایمال گردد. 

شما با مشاوره و تماس با موسسه حقوقی دیاکو می توانید در مورد قرار داد های کاری تان با مشاورین و وکلای ما مشاوره و اطلاعات لازم را بدست آورید . 

مطالب مرتبط :

مشاوره تلفنی با وکیل در کرج ، مشاوره با وکیل ، شماره وکیل پایه یک در کرج ، شماره موبایل وکیل درکرج ، وکیل در کرج

 

 

 

 

دپارتمان تخصصی وکالت - تلفن : 02632400680